RIM / AVIONOM IZ SARAJEVA 3 NOCENJA - M97 Tours
Italija, Lazio, Rim

RIM / AVIONOM IZ SARAJEVA 3 NOCENJA

+ +
od KM 999

Europska putovanja

Proljetna putovanja

4 dana
Lacio sa glavnim gradom Rimom poznat je kao “srce Italije”. Oblast drevnog Lacijuma koja se poklapa sa današnjim Lacijom, bila je centar starorimske države i matično područje latinskog jezika. Glavni grad Italije „Vječni grad“ „Caput Mundi“, najmoćniji grad u istoriji civilizacije koji vijekovima ne gubi primat evropskog i svjetskog centra umjetnosti, kulture, religije, politike, bogatstva. Nalazi se u centralnom dijelu zapadne obale Apeninskog poluostrva na rijeci Tibar, prostire se na čuvenih sedam brežuljaka. Šira gradska zona Rima ima oko 3,8 miliona stanovnika. U Rimu se nalazi i jedinstvena nezavisna papska država Vatikan, što ga čini i jednim od najvećih svjetskih centara hodočašća. Arheološki ostaci velikog antičkog Rima svakako su prvi i najstariji razlog posjeta ovom gradu. Simboli antike uklopljeni su u urbani gradski ambijent – Koloseum, Panteon, Forum Romanum… Centar grada udaljen je svega 24 km od obale Tirenskog mora koje čitavoj oblasti daje predivnu, prijatnu i blagu klimu – još jedan od mnogih razloga da provjerite da li zaista svi putevi vode u Rim.

Itinerer

1
1

SARAJEVO - RIM

Okupljanje na sarajevskom aerodromu 2 sata prije leta. Planiran je večernji let, avio kompanije Wizz Air. 

Nakon pasoške kontrole, slijedi transfer do hotela. Prijava u isti i slobodno vrijeme. Noćenje.

2
2

RIM

Doručak, slobodno vrijeme ili fakultativni obilazak Rima sa najznačajnijim kulturno-historijskim blagom Rima Foruma Koloseuma i posljednjeg počivališta posljednje bosanske kraljice Katarine, obilazimo najznačajnije lokalitete antičkog Rima, mjesta na kome je on nastao. 

Nekada središte političkog, religioznog i javnog života. Obilazak uključuje Koloseum, najveći rimski amfiteatar koji oživljava atmosferu najznačajnijeg društvenog događaja antičkog Rima – borbe gladijatora; brežuljak Palatino, mjesto na kome je, po legendi, vučica odgajila Romula i Rema, mitske osnivače grada i koji u narednim vijekovima postaje najelitnija rezidencijalna zona, mjesto stanovanja rimskih imperatora i uglednih građana; Forum, centar političkog, javnog i komercijalnog života, u okviru koga se nalaze ostaci bazilika, tržnica, sudnica i hramova; Kapitolinski brežuljak, nekadašnji rimski akropolj, simbol neprikosnovenog autoriteta antičkog Rima. 

Nakon obilaska najznačajnijih rimskih lokaliteta zaputit ćemo se prema crkvi u kojoj je grob posljednje bosanske kraljice Katarine koja je jedna od najzanimljivijih i najslavnijih ličnosti srednjovjekovne Bosne, čija je tragična sudbina skončala 25. oktobra 1478. godine u Rimu, daleko od njene domovine.

3
3

RIM - VATIKAN

Doručak. Slobodno vrijeme ili poludnevni fakultativni  izlet u Vatikan - Anđeoski most, Anđeoska tvrđava, Vatikan, trg sv. Petra s kolonadama. Razgled najveće crkve na svijetu, Bazilike sv. Petra, kojom dominira Michelangelova kupola. Svakako predlažemo uspon na čuvenu kupolu (320 stepenica) s prekrasnom panoramom cijelog Rima. 

U popodnevnim satima slobodno vrijeme za posjet Vatikanskim muzejima i Sikstinskoj kapeli. 

U večernjim satima predlažemo odlazak do četvrti Trastevere, koja odiše pravom rimskom atmosferom, s tipičnim restoranima, barovima i uličnim zabavljačima. Noćenje.

4
4

RIM-SARAJEVO

Doručak, slobodno vrijeme do dolaska transfera za aerodroma. Let za Sarajevo trenutno je planiran u 20:05. Planirano vrijeme dolaska u Sarajevo je u 21:35.

Rezerviši svoj odmor

1. Odaberite polazak

  • subota

    13.06.

    3 noćenja
    od KM 999
  • subota

    20.06.

    3 noćenja
    od KM 999

RIM / AVIONOM IZ SARAJEVA 3 NOCENJA

Gosti: 1
Cijena po osobi
od KM 999

Spavanje

Gosti: 1

+

KM --

Cijena ukljućuje


  • Povratna avio karta na relaciji Sarajevo-Rim-Sarajevo 
         AVIO KOMPANIJA WIZZAIR
  • Dozvoljena prtljaga - ruksak (40 x 30 x 20)
  • Transfer od aerodroma do hotela i obratno
  • Hotelski smještaj na bazi 3 noćenja sa doručkom u hotelu sa 4*
  • Organizacija putovanja
  • Pratioca grupe za 10 i više prijava

Cijena ne ukljućuje

  • Fakultative izlete
  • Boravisšnu taksu koja se plaća direktno na recepciji hotelu
  • Individualne troškove
  • Doplata za više prtljage
  • Putnčko zdravstveno osiguranje

Napomena

CIJENE FAKULTATIVNIH IZLETA MINIMALAN BROJ ZA REALIZACIJU 10 OSOBA

 - Forum i Koloseum (sa ulaznicom) – 65 € 

– Vatikan (sa ulaznicom) – 80 € 

– Pješačko razgledanje grada – 40 € 


NAPOMENE:

  • Za potvrdu rezervacije potrebno je izvršiti uplatu avansa u iznosu od 50% ukupne cijene aranžmana. Uplaćeni avans je nerefundabilan i u slučaju odustanka putnika od putovanja nije moguć povrat uplaćenih sredstava.
  • Ostatak iznosa potrebno je uplatiti najkasnije do termina definisanog ugovorom i potvrdom rezervacije.
  • Program putovanja će biti realizovan bez obzira na broj prijavljenih putnika.
  • Za grupe do 10 putnika putovanje se realizuje bez organizovanog vodiča/pratioca puta, dok je za grupe od 10 i više putnika obezbijeđen pratilac putovanja iz Bosne i Hercegovine.