KONJA - M97 Tours
Turska, Western Anatolia, Konya

KONJA

+ +
od KM 999 899

Europska putovanja

Proljetna putovanja

4 dana

Konya je veliki grad smješten u unutrašnjosti Turske, koji ima bogatu istoriju i značajan kulturni utjecaj. Ovaj grad je poznat po svojoj istoriji koja seže duboko u prošlost, te je bio jedno od najvažnijih mjesta u antičkoj i srednjovjekovnoj Anadoliji. Konya je također poznata kao centar sufizma, sa Rumi Mevlevi Dervišima kao njenim najpoznatijim predstavnicima. Posjetitelji Konye mogu posjetiti Mevlana Muzej, posvećen poznatom sufijskom pjesniku i filozofu, Mevlani, čiji je grob u ovom gradu. Također, Konya je poznata po svojoj tradicionalnoj turskoj kuhinji, koja uključuje specijalitete poput etli ekmeka (mesne pite), mevlana helvası (slatkiš od sezama) i mantı (turske raviole). Sa svojim bogatim kulturnim naslijeđem, fascinantnom arhitekturom i izvanrednom hranom, Konya je nezaobilazna destinacija za svakog posjetioca Turske.

Itinerer

1
1

SARAJEVO -ANTALIJA - SIDE

Vrijeme polaska: 12:30

Okuplajnje na aerodromu Sarajevo u 16:30 i prijava na let za Antaliju. Let za Antaliju je u je u 18:30 .Planirano vrijene slijetanja u  Antaliju je u 22:50. Po slijetanju , slijedi preuzimanje prtljage, te vožnja prema Hotelu u Sideu. Smještaj u hotel i noćenje.

2
2

SIDE - KONJA

Doručak. Odjava iz hotela i nastavak voznje prema Konji. Dolazak u Konjnu u podnevnim satima. Odlazak do hotela, prijava u sobe i slobodno vrijeme ili fakultativni razgled Konje. Obilazak Konje uključuje glavne atrakcije Konye kao što su muzej i grobnica Mevlane Celaleddin-i Rumi, medrese iz vremena Seldžuka, Alaeddin džamija i ruševine Seldžučke palate, staro rimsko selo i crkve. Ovaj program također uključuje šetnju Starom čaršijom i posjetu umjetničkoj kući od filca. Nakon razgleda grada slobodno vrijeme. Povratak u hotel. 

Predlazemo zajednicki odlazak na Iftar.

Povratak u hotel i noćenje.

3
3

KONJA

Doručak. Slobodno vrijeme ili fakultativni odlazak u Tropsku dolinu leptira u Konji i Japanske vrtove. Kada uđete u baštu, naići ćete na jedinstvenu atmosferu sa hiljadama biljaka i leptira. Otkrit ćete leptire, veličanstvene šarene dragulje prirode, u njihovom prirodnom životu. Svjedočićete harmoniji leptira međusobno i prirode u tropskom okruženju i imaćete priliku da vidite savršene šare njihovih elegantnih krila. Nakon obilaska tropskog vrta, ozčet nastavljamo odlaskom do Japanskih vrtova. Japan u Konji? Da, tako je. Japanski park Kjoto je prelijepa botanička bašta koja se nalazi malo izvan grada gde ćete se osjećati kao da ste teleportovani iz Konye u Kjoto. U ovom parku možete pronaći gotovo sve karakteristične elemente japanskog vrta: sjenice, jezerce, hiljade ogromnih zlatnih ribica, niwaki (japanski za vrtno drveće), drvene mostove i lampione, kamene staze i šareno cvijeće. Pored ovog, tu je i kafić, izgrađen u japanskom arhitektonskom stilu, koji se nalazi uz veliko jezero u parku, gdje možete na brzinu zalogajiti i uživati ​​u piću. Nakon obilaska vrtova, vraćamo se u hotel, slobodno vrijeme i nocenje.

4
4

KONJA - ANTALIJA - SARAJEVO

Doručak. Odjava iz hotelskih soba i polazak prema Antaliji. Na putu prema Antaliji. Po dolasku na aerodrom u Antaliji, prijava na let za Sarajevo. Let za Sarajevo je u 18:15. Planirano vrijeme dolaska u Sarajevo je u 19:15.

Rezerviši svoj odmor

1. Odaberite polazak

  • ponedjeljak

    18.05.

    3 noćenja
    od KM 999
    od KM 899

RAMAZAN U KONJI

Gosti: 1
Cijena po osobi
od KM 999 899

Spavanje

Gosti: 1

+

KM --

Cijena ukljućuje

  • Avio karte na relaciji Sarajevo - Antalija - Sarajevo
  • Svi transferi prema planu i programu putovanja
  • Hotelski smještaj na bazi noćenja sa doručkom 2 noćenja  u Konji, 1 nocenje u Side,  hoteli sa 4*
  • Pratioc grupe - prevodioc u toku izleta

Cijena ne ukljućuje

  • Putničko zdravstveno osiguranje 8 KM / 16 KM
  • Fakultativni izleti: Obilazak Konje sa posjetom Mevlana muzeju - 25 €,  Tropski i Japanski vrtovi - 25€; 
  • Individualni troškovi

Napomena

HIGHLIGHTS

Regija Kapadokije je jedinstvena na svijetu, sa svojim kupolama i balonima. Osim regije Kapadokija, imat ćemo šriliku posjetiti i Konju, grad Mevlana, kao i u živati u prelijepoj Antaliji